سپاه مذاکره با دشمن را نمی‌پذیرد و در برابر واگذاری انقلاب سکوت نمی کند 
این مهمترین سخن سردار باقری در بیست و دومین نشست مسوولان و فرماندهان سپاه صبح امروز بود
تفسیر فانوس مقاومت:این سخن درحالی است که رییس جمهور روحانی دیروز عازم نشست غیر متعهد ها در ونزوئلا و از آنجا عازم آمریکا میشود و پیش بینی میشود که مذاکراتی در این بین رخ دهد ....

با توجه به اتفاقات بی سر و بُن و امضای بی تدبیرانه ای که یکی از وزیران دولت تدبیر و امید درباره موضوع FATF انجام داد و امضاهای دیگری که در توافق های نفتی روی داد  این بار سپاه عزم خود را جزم کرده که دیگر این گونه اتفاقات خودسرانه نیفتد. 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در معاملات بین‌المللی باید توجه بسیار شود تا استقلال ما زیر سوال نرود و در مسئله FATF این سوال مطرح است که پذیرش این معاهده استقلال ما را دربرمی‌گیرد یا خیر؟

سردار سرلشکر محمدحسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در بیست و دومین نشست فرماندهان و مسئولان سپاه که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: دشمن تلاش دارد مسئولان با کنار گذاشتن انقلابی‌گری و برای پیوستن به جرگه تعاملات جهانی، پدیده نفوذ را کامل کند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره انقلابی بودن، انقلابی فکر کردن و انقلابی زیستن گفت: جهاد کبیر، امری الهی است و به معنای استحکام قدرت نظام اسلامی و انقلابی ماندن است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: انقلابی بودن از نگاه مقام معظم رهبری یعنی به مبانی و ارزش‌های انقلابی پایبند باشیم، استقامت داشته باشیم و جا خالی نکنیم.

باقری با اشاره به اقتدار نظام اسلامی که در پی پیروزی‌های گسترده به خصوص در عراق و سوریه شکل گرفته است، تأکید کرد: این اقتدار مانع دشمن در تهاجم مستقیم و کلاسیک به ایران اسلامی شده است و دشمنان اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که مقابله مستقیم با انقلاب اسلامی، بسیار پرهزینه‌تر از منافع آن است و این بازدارندگی به برکت نظام اسلامی است.

وی گفت: دشمن، اکنون در قالب جنگ نرم و عملیات تأثیر محدود، تلاش دارد بدون خونریزی ایران اسلامی را شکست دهد همانند اقدامی که آمریکا در عراق صورت داد و ارتش عراق در دوران صدام را پیش از لشکرکشی به عراق به زانو درآورد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به تلاش‌های دشمن در شکل دادن سوالاتی در ذهن مردم به خصوص جوانان اشاره کرد و افزود: دشمن می‌کوشد در ذهن مردم سوالاتی نظیر آیا دوران انقلاب اسلامی تمام نشده است و یا آیا زمان مقابله با استکبار تمام نشده است، وجود دارد. این، به نوعی این جنگ نرم را عملیاتی کند.

باقری، یکی دیگر از شاخصه‌های انقلابی بودن را هدف‌گیری آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست و گفت: بر اساس این هدف‌گیری و با عنایات مقام معظم رهبری، چشم‌انداز 20 ساله انقلاب اسلامی که در آن، رسیدن به جایگاه اول منطقه غرب آسیا در نظر گرفته شده است، تدوین و اجرایی شده است. در این شاخص، داشتن همت برای رسیدن به هدف، پایبندی به استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی برای ملت بزرگ ایران بسیار ضروری است.

وی تأکید کرد: حد و مرز این استقلال بسیار باریک است و باید درباره آن بسیار دقت کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در معاملات بین‌المللی باید توجه بسیار شود تا استقلال ما زیر سوال نرود و در این زمینه در مسئله FATF این سوال مطرح است که پذیرش این معاهده استقلال ما را دربرمی‌گیرد یا خیر؟

باقری همچنین تقوای سیاسی را بسیار مهم دانست و افزود: برای رسیدن به اهداف عالی انقلاب اسلامی، تقوای سیاسی بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

وی هفت اقدام را برای رسیدن به جهاد کبیر ضروری دانست و گفت: نخستین کار، دشمن‌شناسی است و در این راه نباید تردید داشته باشیم و اختلاف‌نظر به خود راه دهیم. دشمن ما استکبار جهانی به رهبری آمریکا، انگلیس خبیث و نوکران و مزدوران آن‌ها به رهبری عربستان است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: دشمن ممکن است در میز مذاکره دست دوستی به سوی ما دراز کند اما دشمنی دشمنان ادامه پیدا خواهد کرد.

باقری گفت: در این راه و برای مقابله با دشمنان، اشراف اطلاعاتی و پیگیری اقدامات و سیاست‌های دشمنان ضروری است.

وی افزود: دشمن ممکن است افرادی را در قالب دوست برای نفوذ اعزام کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، دومین اقدام لازم در جهاد کبیر را حرکت با اخلاص و نیت صحیح دانست و گفت: ما صرفاً در مسیر امام و رهبری باید حرکت کنیم و در این مسیر با تربیت نیروهای انقلابی، گرفتار بازی احزاب نشویم.

باقری، سومین اقدام ضروری در راستای جهاد کبیر را پایبندی به اهداف انقلاب دانست و افزود: سپاه از جمله نهادهایی است که علاقمندی سازمانی و نهادی خود را به منافع ملی ترجیح نمی‌دهد.

وی گفت: سپاه در برابر واگذاری انقلاب به نامحرمان و نااهلان سکوت نمی‌کند، سپاه دچار سکون و سکوت نخواهد شد و این آسیب نباید به این سازمان وارد شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، چهارمین اقدام ضروری در اجرای جهاد کبیر را تردید نکردن در مقابل دشمن دانست و افزود: سپاه در مقابل دشمن تردید نمی‌کند و بیشترین نقش را در بازدارندگی، امنیت و سالم ماندن فرهنگ داشته و بیشترین نقش را در این مسئولیت پذیرفته است.

باقری گفت: سپاه به دشمن اعتماد نمی‌کند و تجربه برجام نشان داد که حتی در یک مورد خاص هم که با دشمن مذاکره کردیم، آمریکایی‌ها حقوق ما را محترم ندانستند و نشان دادند که قابل اعتماد نیستند.

وی تاأید کرد: سپاه مذاکره با دشمن را نمی‌پذیرد؛ تلقی دشمن به خصوص آمریکا از مذاکره، کوتاه آمدن در برابر طرف مقابل و تحمیل خواسته‌ها از سوی آن‌هاست. این نوع مذاکره قابل تحمل نیست و سپاه آن را نمی‌پذیرد، سپاه هوشیار است و فریب نمی‌خورد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، پنجمین اقدام برای رسیدن به جهاد کبیر را تلاش سپاه برای ارتقاء داخلی دانست و افزود: در عرصه‌های مختلفی از جمله اقتصاد مقاومتی، سپاه پیشتاز است و با اینکه این نیرو بودجه‌ای خاص برای محرومیت‌زدایی ندارد اما در این راستا پیشقدم است.

باقری گفت: سپاه، اکنون برای استحکام امنیت ملی در جبهه نخست قرار دارد و بر همین اساس نیز هم‌اکنون تعداد قابل توجهی از هموطنان اهل سنت در نیروی سپاه مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: تلاش برای قدرت‌افزایی و استحکام درونی سپاه، ششمین نیاز این نیرو در جهاد کبیر است لذا نیازمند قدرتمند شدن هر روز است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در چارچوب افزایش توان موشکی و توان بسیج، اقدامات بزرگی در سال‌های اخیر صورت گرفته اما هنوز نیازمند حرکت جدی در این زمینه هستیم.

باقری افزود: سپاه ما انسان‌محور است و تجهیزات و پول در آن محوریت ندارد. باید برای نیرو در سپاه بیشترین دقت را صورت داد و در چارچوب آمادگی و ارتقاء آن مراقبت ویژه‌ای کرد.

وی تأکید کرد: تلاش برای عمق‌بخشی خارجی به انقلاب اسلامی، محور هفتم اجرای جهاد کبیر است که سپاه در چارچوب آن باید حفظ و ارتقاء محور مقاومت و حمایت از ملت‌های مظلوم را همچنان در دستور خود قرار دهد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان گفت: البته سپاه در سال‌های فعالیت خود به بهترین شکل به این اقدامات هفت‌گانه توجه داشته اما تأکیدات، برای حرکت بهتر این نیرو صورت می‌گیرد.

این بودسخنان سردار باقری  گرچه بعضی سخنان سردار بقول خودشون انسان محور بود اما چکیده و سخن اصلی همان است که انقلاب به دست سپاه  حفظ خواهد شد و سپاه هیچ گونه مذاکره ای در برابر خط قرمزهای انقلاب را زیر پا نمیگذارد